Leagues and Clubs of Russia2023/24
Premyer Liga (1. League)
Perventsvo FNL (2. League)
- Akron Tolyatti
- Alania Vladikavkaz
- Arsenal Tula
- Chernomorets Novorossiysk
- Dinamo Makhachkala
- FK Khimki
- FK Tyumen
- KamAZ Naberezhnye Chelny
- Kuban Krasnodar
- Leningradets Sankt-Peterburg
- Neftekhimik Nizhnekamsk
- Rodina Moskva
- Shinnik Yaroslavl
- SKA Khabarovsk
- Sokol Saratov
- Torpedo Moskva
- Volgar Astrakhan
- Yenisey Krasnoyarsk
PFL G 1 (3. League)
PFL G 2 (3. League)
PFL G 3 (3. League)
PFL G 4 (3. League)
Vtoraya Liga A Serebro (3. League)
Vtoraya Liga A Zoloto (3. League)
III Divizion Dalniy Vostok (4. League)
III Divizion Moskovskaya Oblast (4. League)
III Divizion Moskva (4. League)
III Divizion Severo-Zapad (4. League)
III Divizion Sibir (4. League)
III Divizion Tsentr (4. League)
III Divizion UFO (Yug) (4. League)
III Divizion Ural i Zapadnaya Sibir (4. League)
III Divizion Zolotoye Koltso (4. League)
unkown
- Aragats Barnaul
- Burevestnik Moskva
- Eksklyuziv Volzhsky
- Elektroavtomatika Stavropol
- FK Aksay
- FK Anapa
- FK Armavir
- FK Istra
- FK Kotelniki
- FK Lukhovitsy
- FK Pervomaysky
- FK Priozersk
- FK Sarov
- FK Serpukhov
- FK Troitsk
- FK Vidnoye
- Fosforit Kingisepp
- GNS-Spartak Krasnodar
- Gornyak Kachkanar
- Gornyak Uchaly
- GrAZ Grabovo
- Iskra Novoaleksandrovsk
- Iskra Smolensk
- Khimik Klin
- Kobart Taganrog
- Kolomyagi Sankt-Peterburg
- Krylya Sovetov Moskva
- Krymteplitsa Molodyozhnoye
- Kyzyltash Bakhchisaray
- Lokomotiv Omsk
- Lokomotiv Sankt-Peterburg
- Mashinostroitel Tula
- Medialiga
- Metallurg Zlatoust
- Nara Naro-Fominsk
- Nart Cherkessk
- Neftyanik Kotovo
- Neftyanik Yaroslavl
- Neva Sankt-Peterburg
- Nika Krasny Sulin
- Nika Moskva
- Novovyatich Kirov
- Olimp-Universport Krasnodar
- Olimpia Volgograd
- Olimpik Mytishchi
- Petrovich Sankt-Peterburg
- Prialit Reutov
- Progress Chernyakhovsk
- Rubin-2 Kazan
- Shakhtyor Shakhty
- Shaumyana Chaltyr
- Signal Chelyabinsk
- Smena Moskva
- Spartak Gelendzhik
- Spartak Shchyolkovo
- Spartak-2 Nalchik
- Sportakademklub Moskva
- Stroitel Severodvinsk
- Syzran 2003
- Tavria Simferopol Krim
- Tekstilshchik Kamyshin
- Torpedo Shadrinsk
- Traktor Volgograd
- Trud Chistopol
- Vaynakh Shali
- VGAFK Volgograd
- Vityaz Podolsk
- Volochanin Vyshny Volochyok
- Zarya Kaluga
- Zhemchuzhina Sochi
- Zvezda Lyubertsy